GRAFİKERLİK

 

Grafik Tasarım

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritm, ve birlik geçerlidir.

Grafikerlik Kursları

Grafik Tasarım, Eğitimi, Kursu, Eğitim, Kurs, Eğitimler, Kurslar, Eğitimleri, Kursları, grafikerlik Eğitimi, GRAFIK TASARIM Kursu, grafikerlik Eğitim, Grafik Tasarım Kurs, grafikerlik Eğitimler, GRAFIK TASARIM Kurslar, Grafik Tasarım Eğitimleri, grafikerlik Kurslar, Grafik Tasarım Dershanesi

Grafik Tasarım Dersleri

İNDİRİMLİ GRAFiK TASARIM KURSU

grafikerlik Eğitimi, Grafik Tasarım dersi, grafikerlik kursu, grafikerlik Dershanesi,

İllüstrasyon tasarım

Resimleme veya illüstrasyon (İngilizce illustration), en kısa açılımı ile konu anlatan resimdir. Şekilden ziyade nesneye dikkat çeken bir çizim, resim, fotoğraf veya herhangi bir sanat eseridir. Amacı, sanattan ziyade, bir konuyu anlatmaya yardımcı olmaktır.

Antik mağara resimlerinden, günümüzde gazetelerde çizilen karikatürlere kadar farklı illüstrasyon örnekleri vardır. Grafik sanatların bir koludur.

Türkiye'deki ilk uygulayıcısı İhap Hulusi Görey'dir.