GRAFİKERLİK

 

Grafikerlik Eğitimi

Yaratıcılığın ve hayal gücünün, teknoloji ile kesiştiği noktada, ortaya çıkan tüm görsellerin içerisinde grafik bulunur. Günümüzde, tüm sektörlerin vazgeçilmezi olan reklâm üretiminde kullandıkları en önemli iletişim tasarım dallarından biri olan Grafik Tasarım, dergiden, broşüre, afişten, dış - iç büyük cephe çalışmaları (BilBoard, OutDoor vb.), Web’e yönelik grafik, resim ve logo çalışmalarına kadar geniş bir yelpazeye hizmet vermektedir. Şunu diyebiliriz ki; Grafik Tasarım, sanatların içinde  aynı anda her yerde olandır.

Grafik Tasarım Eğitimi

MASAÜSTÜ YAYINCILIK Bilgisayar ortamında (mac-pc) de Grafikerlik. Photoshop, Freehand, Corel , Quark Xpress ve ara programlar. Matbaa bilgisi (Ofset, Serigrafi, Tiftruk,Flokso,Tipo) Baskı teknikleri bilgileri Renk bilgileri (RGB,CMYK, Spot, Prosess, Pantone.) Renk ayrımları (film, Asedat, Aydınger) Cros (aks) atma Tram değerleri Kağıt bilgileri. Maliyet hesapları. İşin genel durumuna göre baskı değerleri. Scanner (Dia, Negatif, Opak) tarama Tasarım ve piyasa uygulamaları piyasa işleri Grafik tasarımları Amblem, logo tasarımları Kartvizit, kartadres, davetiye Fatura, irsaliye, antetli kağıt Broşür tasarımı Turizm afiş çalışmaları Kitap kapak tasarımı Ambalaj ve etiket tasarımları Reklam filmi storyboard Ürün tanıtım bitirme projesiGrafik Tasarım Eğitimi, Kursu, Eğitim, Kurs, Eğitimler, Kurslar, Eğitimleri, Kursları, grafikerlik Eğitimi, GRAFIK TASARIM Kursu, grafikerlik Eğitim, Grafik Tasarım Kurs, grafikerlik Eğitimler, GRAFIK TASARIM Kurslar, Grafik Tasarım Eğitimleri, grafikerlik Kurslar, Grafik Tasarım Dershanesi

Grafik Tasarım Dersleri

İNDİRİMLİ GRAFiK TASARIM KURSU

grafikerlik Eğitimi, Grafik Tasarım dersi, grafikerlik kursu, grafikerlik Dershanesi,

İllüstrasyon

Resimleme veya illüstrasyon (İngilizce illustration), en kısa açılımı ile konu anlatan resimdir. Şekilden ziyade nesneye dikkat çeken bir çizim, resim, fotoğraf veya herhangi bir sanat eseridir. Amacı, sanattan ziyade, bir konuyu anlatmaya yardımcı olmaktır.

Antik mağara resimlerinden, günümüzde gazetelerde çizilen karikatürlere kadar farklı illüstrasyon örnekleri vardır. Grafik sanatların bir koludur.

Türkiye'deki ilk uygulayıcısı İhap Hulusi Görey'dir.