GRAFİKERLİK


 

Grafikerlik Kursu

Grafikerlik kurusuna katılmanız için öncelikle bilgisayar okur yazarı yani temel bilgisayar işletmenlik kursu konularını hakim(işletim sistemleri, ofis programları…) olmanız gereklidir.  Ayrıca grafikerlik kursu için görsel sanatlar ve bilgi teknolojilerine meraklı olmanız sizin için avantaj olacaktır.


Grafikerlik Kursu Konuları

Grafikerlik kursu süresince genel olarak bir illustrator programı bu Corel,  Adobe, Freehand(tarih olmuş) olabilir. Photoshop programı belki birde masaüstü yayıncılık için (masaüstü yayıncılık terimi giderek daha seyrek telaffuz edilir hale gelse d) quarkxpress veya  inDesign programlarından biri.

Grafikerlik Kursu?

MASAÜSTÜ YAYINCILIK Bilgisayar ortamında (mac-pc) de Grafikerlik. Photoshop, Freehand, Corel , Quark Xpress ve ara programlar. Matbaa bilgisi (Ofset, Serigrafi, Tiftruk,Flokso,Tipo) Baskı teknikleri bilgileri Renk bilgileri (RGB,CMYK, Spot, Prosess, Pantone.) Renk ayrımları (film, Asedat, Aydınger) Cros (aks) atma Tram değerleri Kağıt bilgileri. Maliyet hesapları. İşin genel durumuna göre baskı değerleri. Scanner (Dia, Negatif, Opak) tarama Tasarım ve piyasa uygulamaları piyasa işleri Grafik tasarımları Amblem, logo tasarımları Kartvizit, kartadres, davetiye Fatura, irsaliye, antetli kağıt Broşür tasarımı Turizm afiş çalışmaları Kitap kapak tasarımı Ambalaj ve etiket tasarımları Reklam filmi storyboard Ürün tanıtım bitirme projesi

Grafik Tasarım Kursu

Grafik Tasarım, Eğitimi, Kursu, Eğitim, Kurs, Eğitimler, Kurslar, Eğitimleri, Kursları, grafikerlik Eğitimi, GRAFIK TASARIM Kursu, grafikerlik Eğitim, Grafik Tasarım Kurs, grafikerlik Eğitimler, GRAFIK TASARIM Kurslar, Grafik Tasarım Eğitimleri, grafikerlik Kurslar, Grafik Tasarım Dershanesi

Grafik Tasarım Dersleri

İNDİRİMLİ GRAFiK TASARIM KURSU

grafikerlik Eğitimi, Grafik Tasarım dersi, grafikerlik kursu, grafikerlik Dershanesi,

İllüstrasyon

Resimleme veya illüstrasyon (İngilizce illustration), en kısa açılımı ile konu anlatan resimdir. Şekilden ziyade nesneye dikkat çeken bir çizim, resim, fotoğraf veya herhangi bir sanat eseridir. Amacı, sanattan ziyade, bir konuyu anlatmaya yardımcı olmaktır.

Antik mağara resimlerinden, günümüzde gazetelerde çizilen karikatürlere kadar farklı illüstrasyon örnekleri vardır. Grafik sanatların bir koludur.

Türkiye'deki ilk uygulayıcısı İhap Hulusi Görey'dir.